poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Psalm 100, czyli dziękczynienie...

Psalm. Dziękczynienie.
Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie;

służcie Panu z weselem! Wśród okrzyków radości stawajcie przed Nim!
Wiedzcie, że Pan jest Bogiem: On sam nas stworzył, my Jego własnością,
jesteśmy Jego ludem, owcami Jego pastwiska.

Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia,
wśród hymnów w Jego przedsionki; chwalcie Go i błogosławcie Jego imię!
Albowiem dobry jest Pan,
łaskawość Jego trwa na wieki, a wierność Jego przez pokolenia
.


Trwa RADOŚĆ PASCHY PANA! Trwa DZIĘKCZYNIENIE!

Dziękczynienie!!! Dziękuję (dziękujemy) za wszystko, co Bóg dla mnie (dla nas) (z)robi(ł)!!!

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie!!! KRZYK Zwycięstwa: JEZUS ŻYJE!!!

służcie Panu z weselem!!! Służba Panu to mój (nasz) największy zaszczyt - moja (nasza) największa radość.

Wśród okrzyków radości stawajcie przed Nim!!! Krzyk Zwycięstwa (Ewangelia o Jezusie, który żyje!!!) sprawia, że staję (stajemy) przed Panem z uwielbieniem.

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem!!! Mam(y) jednego PANA - BOGA!!!

On sam nas stworzył, my Jego własnością, jesteśmy Jego ludem, owcami Jego pastwiska!!! Należę (należymy) i zależę (zależymy) od PANA!!! Jestem (jesteśmy) Bożą własnością - właściwością! Jestem (jesteśmy) cząstką Bożego ludu! Jestem cenną owieczką (jesteśmy cennymi owieczkami) w Bożej owczarni!

Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia, wśród hymnów w Jego przedsionki; chwalcie Go i błogosławcie Jego imię!!! Modlę (modlimy) się: "Dziękuję, PANIE! Dziękuję PANIE! Dziękuję PANIE..." Dziękczynienie powiększa moje serce (nasze serca). Uwielbienie i błogosławienie Pana sprawia, że zbliżam(y) się do Boga i staję się lepszy (stajemy się lepsi).

Albowiem dobry jest Pan, łaskawość Jego trwa na wieki, a wierność Jego przez pokolenia!!! Oto RADOŚĆ WIELKANOCY!!! Niech nigdy się nie (s)kończy!!!

2 komentarze:

 1. „On sam nas stworzył, my Jego własnością, jesteśmy Jego ludem, owcami Jego pastwiska!!!...”- Bóg tak baaardzo Kocha Wszystkie Owieczki iż przygotował Nam mieszkanie w Niebie …..(„W Domu Ojca mego wiele jest mieszkań” – Jan 14,2).
  Bóg Cieszy się z nawrócenia każdego grzesznika ! („Będzie radość w niebie z jednego grzesznika który się upamięta „– Łuk. 15,7.10 ). On pragnie Nas wszystkich tam zgromadzić na zielonej łące - w radosnym królestwie gdzie nie będzie kłamstwa, chamstwa , oszustwa…. Gdzie będziemy z Nim ucztować i radować się !!!!

  „Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia, wśród hymnów w Jego przedsionki; chwalcie Go i błogosławcie Jego imię!!!..”…-…. tak „wyobrażam” sobie wejście przez bramę do Nieba , anioły będą grały i śpiewały hymny dziękczynienia a ta melodia , te dźwięki będą „prowadziły” do Pana :) Tam spotkamy swoich bliskich, znajomych i razem będziemy śpiewać pieśni na chwałę Pana  (Ps. 16, 11 „Ukażesz mi ścieżkę życia, pełnię radości u Ciebie,
  rozkosze na wieki po Twojej prawicy. )

  „Albowiem dobry jest Pan, łaskawość Jego trwa na wieki, a wierność Jego przez pokolenia!!- oby tzw okres Wielkanocy trwał jak najdłużej ,żeby nie pękł jak bańka mydlana ….. Zmartwychwstanie trwa nie tylko w tym okresie lecz trwa cały czas gdyż przrecież My uczymy się „tego” całe życie począwszy od Chrztu, poprzez porażki zyciowe, po każdym grzechu kiedy idziemy do spowiedzi aby spotkać się z Miłością Bożą. Uczymy się tego kiedy swoim życiem codziennym „dajemy” świadectwo o Zmartwychwstałym Chrystusie i nie chodzi mi o to żeby głośno krzyczeć o tym ,albo ubrać sobie T-shirt, bluzkę itp. z napisem Jezus Zmartwychwstał - Wiem- Pamiętam! itp. Nie nie o to w tym chodzi …. Chodzi o „prawdziwe” świadectwo dawane swoim życiem , takim naturalnym nie sztucznie zabarwionym można śmiało powiedzieć bez konserwantów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 2Kor6,2 !!! Ef3,14..!!!!!! Hbr13,8....... Hbr13,20-21 +++

  OdpowiedzUsuń